Ajankohtaista

Nyt joukolla hankkimaan Turun Lähimmäispalveluyhdistykselle uusia jäseniä!

Osallistu kilpailuun ja suosittele yhdistystä kavereillesi.

Julkaistu to marrask. 09 15:55:00 2023

Yhdistyksen syyskokouksessa käynnistettiin kampanja: eniten uusia jäseniä yhdistyksellemme hankkineet jäsenet voittavat palkintoja paikallisiin yrityksiin. Kampanja-aikaa on vuoden 2024  huhtikuun kevätkokoukseen saakka.

Hakeminen tapahtuu joko nettilomakkeella tai tulostettavalla paperilomakkeella. Muistathan sanoa jäsenhakemusta tekevälle, että merkkaa sinut hakemukseen vinkkaajaksi.

Yhdistyksen jäsenenä saat jäsenkirjeen muutaman kerran vuodessa, kutsuja tapahtumiin sekä voit osallistua yhdistyksen kevät- ja syyskokoukseen. Halutessasi sinulla on mahdollisuus toimia yhdistyksessämme vapaaehtoisena esim. ulkoilun, kulttuurin ja liikunnan saralla. Kotikunnaassa järjestetään myös monipuolista ohjelmaa, tutustu tarkemmin ajankohtaista-sivulla.   

Lisätietoja saat yhdistyksen sihteeriltä Helena Norokalliolta, helena.norokallio@kotikunnas.fi tai p. 044 0820 213.

Takaisin Ajankohtaista-sivulle »

Seuraa meitä somessa